“Proś o wybaczenie” Melinda Leigh

Domniemanie niewinności to czysta fikcja. 

W Scarlet Falls społeczeństwo szybciej wydaje wyrok aniżeli sąd. Brutalne morderstwo młodej Tessy nad jeziorem, kilka dowodów wskazujących na Nicka, zwykłego chłopaka z sąsiedztwa… Tylko tyle wystarczyło, by w oczach społeczeństwa wszystko było jasne.
Prokuratura zrobi wiele, by doprowadzić Nicka do skazania w pokazowym procesie i by mieszkańcy mieli poczucie, że sprawiedliwość została wymierzona.

Na straży niewinności

Ale jest i Morgan Dane – kobieta, która na przekór wszystkim bierze w obronę swojego sąsiada. Jest przekonana o niewinności chłopaka do tego stopnia, że rezygnuje ze stanowiska asystentki prokuratora, by móc go bronić. Ale czy tak łatwo zostać z dnia na dzień obrońcą, gdy w cały swoim życiu zawodowym skupiała się na szukaniu dowodów winy?

Morgan Dane to zdecydowanie pierwszoplanowa postać całej książki. Jest wdową z trójką dzieci, ale to zupełnie nie przeszkadza jej w byciu kobietą z zasadami, upartą i odważną. Ale jak to z kobietami bywa, czasami potrzebują wsparcia męskiego ramienia. A ramię Lance’a, byłej szkolnej sympatii a obecnie detektywa, który wspiera ją w śledztwie, nadaje się idealnie.

Lance i Morgan to dwoje dorosłych ludzi, ale uczuciowo nie mogą się pozbierać. Rozedrgani niczym nastolatkowie, ale stawiający ponad wszystko dobro swoich rodzin. Konsekwentnie trzymają się swoich priorytetów, chociaż – czy własne szczęście nie powinno być uzupełnieniem rodzinnej sielanki?

Wyboista droga do prawdy

“Proś o wybaczenie” to historia o ciemnej stronie miłości. O zazdrości, zaborczości… które prowadzą do tragedii, której nie można cofnąć. Ani w żaden sposób naprawić. Zło zawsze będzie złem, którego trzeba ponieść konsekwencje.

Na początku droga do prawdy przypominała autostradę – policja ślepo podążała śladem Nicka, nie dopuszczając innych opcji. A na horyzoncie bardzo wyraźnie widniał wyrok skazujący. Z czasem na tej drodze pojawiają się wyboje i ślepe zaułki, odkrywające inne mroczne historie miasteczka. Im dalej, tym zdecydowanie ciekawiej, dynamiczniej. Może miasteczko jest ciche i spokojne, ale tylko z pozoru. Na szczęście na obrońców sprawiedliwości zawsze można liczyć.

____

Melinda Leigh “Proś o wybaczenie”
Cykl: Morgan Dane, t. 1
Wydawnictwo Editio,
seria: Editio Black
data premiery: 31.07.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*