“Opowieści o kotach, które rządziły światem” Kimberlie Hamilton

Wnikliwe czytanie tej książki może spowodować przyrost kociej puchatości w domu.

“Opowieści o kotach, które rządziły światem” to książka dla tych, którzy odmieniają słowo kot przez wszystkie przypadki. Albo dla tych, którzy nie wiedzą, że od bycia kociarą/kociarzem dzieli ich mały krok.

Od bezdomnego kota do milionera

Koty to temat rzeka. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Czy to mały, czy to duży, cichy czy mruczący, leniwy czy rozrabiaka. Każdy ma swój urok. W książce Kimberlie Hamilton znajdziecie historie, które tylko potwierdzą, że wasz kot nie jest zwykłym mruczkiem. Ta książka to zbiór opowiadań o wyjątkowych kotach, które zdążyły już zadziwić świat. Ba, przykładów na ich międzynarodową karierę jest naprawdę sporo.

Zyskiwały sławę, medale, nagrody, spotykały koronowane głowy, zawierały różnorakie przyjaźnie. Były baletmistrzami, gwiazdami TV i Youtube’a, pogromcami myszy na Downing Street 10, naczelnikami stacji kolejowych, kotami koncertowymi czy teatralnymi, kotami walczącymi na froncie. Albo – ale to ściśle tajna informacja – były mruczkami do zadań specjalnych.
Tiaaa – zapewne chrząkniecie z przekąsem, patrząc na swojego kota, który właśnie zapadł w drzemkę nr 152. Pozory mogą mylić, ale niech niedowiarkowie zrozumieją, że pewne rzeczy kotom utrudnia ich wrodzona dostojność czy lenistwo (niewłaściwe skreślić).

Kocie charaktery

Ale krótkie i pięknie ilustrowane historie to nie wszystko! Z dużym zainteresowaniem przeczytacie również fragmenty o kocich charakterach, o ich działaniu terapeutycznym, czy o ich roli w starożytnych Egipcie czy we współczesnej Japonii. Ba, nawet na końcu książki znajdziecie spis “kocich książek” i adresy stron internetowych z całego świata im poświęconym.

Nie wiem, czy po tej książce jeszcze czegoś nie będziecie wiedzieć o kotach. “Opowieści o kotach, które rządziły światem” to puchate biografie (pełne kłaczków), połączone z barwnymi ilustracjami i ciekawostkami, nie tylko dla najmłodszych.

A na koniec cytat o kocie, który pracuje w bibliotece:

“Młodszy bibliotekarz Kuzia uwielbia nosić muszki
i pracuje w bibliotece w Rosji.
Odkąd się tam znalazł, w bibliotece zrobił się większy ruch.
Ludzie przychodzą go zobaczyć, ale zostają na dłużej dla książek”.

____

Kimberlie Hamilton “Opowieści o kotach, które rządziły światem
Wydawnictwo Znak
data premiery: 12.11.2020 r.

__________

Ps. Jeśli jednak jesteście miłośnikami bardziej psów aniżeli kotów, to nic straconego.
Kimberlie Hamilton napisała również książkę “Opowieści o psach, które ratowały świat“.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*