“Współlokatorzy” Beth O’Leary

“Życie często bywa proste, ale zauważamy to dopiero wtedy, gdy bardzo się skomplikuje”.

Ponoć pierwszą zasadą dzielenia mieszkania jest niesypianie ze swoim współlokatorem. Na szczęście Tiffy i Leonowi to nie grozi. Ich umowa lokatorska jasno określa zasady korzystania z mieszkania, a w szczególności z łóżka.

Nieznajomi współlokatorzy

Nowi lokatorzy nie mają szansy się spotkać – Leon pracuje na nocne zmiany w hospicjum, a Tiffy – jako redaktorka w niszowym wydawnictwie. Co prowadzi do prostego podziału łóżka – ona śpi wtedy, kiedy Leon pracuje. I odwrotnie.

Krótkie notatki na kolorowych karteczkach – to ich sposób na komunikację. Z czasem przybierają zdecydowanie bardziej prywatną formę i już nie są tylko suchymi pytaniami o datę wywozu śmieci, czy prośbą o zakup nowej herbaty owocowej. Współlokatorzy trochę z przypadku stają się sobie coraz bliżsi, chociaż nigdy się nie spotkali.

Dawka optymizmu

“Współlokatorzy” to zapiski z codzienności dwóch skrajnie różnych osób, których życie toczy się równolegle – w tym samym miejscu, chociaż w różnych czasach.
Książka Beth O’Leary zaskakuje przede wszystkim wręcz niewiarygodnym pomysłem na fabułę. Jak współlokatorzy dość małego mieszkania mogli się nigdy nie spotkać? To prawie jak mieszkać z duchem! Czuć jego zapach, poznawać jego zwyczaje, ale nie móc dotknąć ani spojrzeć w oczy.

A gdy już się wkręcicie w tę historię, zabawne dialogi i wyraziste postacie, które mogłyby zostać waszymi przyjaciółmi, zrobi się nieco poważniej. Dwoje głównych bohaterów pokaże Wam, jak krok po kroku naprawiać krzywdy wyrządzone przez innych. Jak radzić sobie z przemocą psychiczną, jak żyć z nadwątlonym poczuciem bezpieczeństwa i czy istnieje lek, który pozwoli posklejać złamane serca… Dużo emocji, dużo walki o nowe życie, ale też i potężna dawka optymizmu i wsparcia w ciężkich chwilach.

Historia Tiffy i Leona podnosi na duchu, daje impuls, by jednak patrzeć z nadzieją w przyszłość. Nowe życie będzie inne, ale z pewnością – lepsze.

_____

Beth O’Leary “Współlokatorzy”
Wydawnictwo Albatros
data premiery: 15.05.2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*