Wrześniowe zwiady, cz.I

Nie da się ukryć, że jesień nadchodzi dużymi krokami. A w księgarniach wysyp świetnych kryminałów, z których – po ciężkich pertraktacjach – wybrałam zaledwie cztery. Zerknijcie!

___________________________________________

Marta Obuch powraca z kryminalną komedią omyłek.
Ewa na brak zajęcia nie narzeka – musi uchronić brata przed ślubem z zołzą, znaleźć złodzieja obrazów i wyswatać przyjaciółkę. Uff! Los stawia na jej drodze Adama Gryziewicza, który jest przekonany, że spotkał kobietę swoich marzeń. Mężczyzna jest z zawodu dentystą, a Ewa, na wskutek nieporozumienia, jest pewna, że trafiła na artystę malarza… W dodatku zapatrzonego w siebie.
A strasznie robi się za sprawą prababci Matyldy, która odzywa się zza grobu.

Marta Obuch “Metoda na wnuczkę”
Wydawnictwo Filia,
data premiery: 06.09.2017 r.

______________________________________________________________________

Nie ufaj nikomu – tak brzmi najważniejsza zasada Simony Brenner, znanej archeolożki i… złodziejki. Tym razem została wciągnięta w niebezpieczną grę. Cel – odszukać i ukraść złote runo – czyli najcenniejszą na świecie złotą sztabę, która… nie istnieje.
Ale Simona zaczyna mieć w tej kwestii coraz większe wątpliwości, gdy wokół niej zaczynają ginąć ludzie a jej przeciwnik nie cofnie się przed niczym… Simona po raz pierwszy będzie musiała podjąć ryzyko i komuś zaufać.

Marta Guzowska “Reguła nr 1”
Wydawnictwo Marginesy
data premiery: 13.09.2107 r.

______________________________________________________________

Na detektywa Solańskiego i jego czworonożnego asystenta Gucia czeka kolejne wyzwanie. Na irlandzkiej wyspie Inishmore poszukują zaginionej Katarzyny Walasek.

Nic nie idzie po ich myśli. Wkrótce zostaje odnalezione ciało Polki, sztorm odcina wyspę od cywilizacji a Solański zbyt dużo czasu poświęca degustacji lokalnej whiskey. Na dodatek współpracownicy denatki nie ułatwiają niczego…
Czy pomimo tylu przeciwności uda się rozwikłać tajemnicę śmierci kobiety? I co w Irlandii porabia Róża Kwiatkowska?

Marta Matyszczak “Zbrodnia nad urwiskiem”
Wydawnictwo Dolnośląskie
data premiery: 13.09.2017 r. 

____________________________________________________

Raquel postanawia coś zmienić w swoim życiu. Dotychczas pracowała tylko dorywczo, a jej mąż jest bezrobotnym pisarzem. Przyjmuje ofertę pracy na półroczne zastępstwo w szkole średniej w Novariz, chociaż samo miasteczko i jego mieszkańcy nie budzą jej zaufania.
Pierwszego dnia pracy otrzymuje liścik z pytaniem “A tobie ile czasu zostało do śmierci?” i odkrywa, że poprzednia nauczycielka popełniła samobójstwo. Kobieta chce dowiedzieć się, co stało się z jej poprzedniczką, ale nie spodziewa się, że niektóre ślady prowadzą do jej męża.

Carlos Montero “Bałagan, jaki zostawisz”
Wydawnictwo Czarna Owca
data premiery: 29.07.2017 r.

 

3 Odpowiedzi “Wrześniowe zwiady, cz.I”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*