Październikowe zwiady

Co prawda początek miesiąca już za nami, ale przed nami kilka obiecujących premier.
Oto subiektywna lista książek, obok których nie powinniście przejść obojętnie w październiku : ) 

nic

Magdalena Knedler “Nic oprócz milczenia”
Wydawnictwo Czwarta strona
premiera: 12.10.2016 r.

Cieszę się, że nie musiałam zbyt długo czekać na drugi tom trylogii z komisarz Anną Lindholm. Po pierwszym, będącym kryminalnym debiutem autorki, pozostały same dobre wrażenia – ciekawa zagadka kryminalna, kładąca się cieniem na życiu prywatnym pani komisarz, pełna zwrotów akcja i nietuzinkowe rozwiązanie.

Tym razem zrywamy z zimnym, szwedzko – polskim otoczeniem i przenosimy się do Wenecji. W urokliwym miasteczku zamiast spokoju, na komisarz Lindholm czeka ciało gondoliera, śledztwo obejmujące zamożne weneckie rodziny i przystojny comissario…

 

behawiorysta

Remigiusz Mróz “Behawiorysta”
Wydawnictwo Filia, 
premiera: 26.10.2016 r. 

Była Chyłka z Zordonem, był Forst i kryminał retro.
Czym tym razem nas zaskoczy autor?
Gdzie policja jest bezsilna, tam potrzeba ekscentrycznego specjalisty. Poznajcie zatem Gerarda Edlinga, znanego eksperta od kinezyki (czyli znawcę komunikacji niewerbalnej).

Czeka go niełatwe zadanie powstrzymania zamachowca, który zabarykadował się w przedszkolu, grożąc zabiciem zakładników. Ale nie stawia żadnych żądań… O co tak naprawdę chodzi?

 

milion

Jodi Ann Bickley “Milion cudownych listów”

Wydawnictwo Insignis
premiera: 26.10.2016 r. 

Historia napisana ku pokrzepieniu serc. Pierwszy list Jodi był zadedykowany jej nieżyjącej już babci, z zapewnieniem, że zostanie doręczony do nieba.

A potem przyszedł czas na kolejne, adresowane do zupełnie obcych ludzi, by dać im nadzieję w momencie, kiedy życie rzuca im kłody pod nogi. Ale pomimo, że sytuacja się zmienia, wrodzony optymizm nie pozwala się jej poddać chorobie. Zakłada stronę internetową, na której zaprasza do kontaktu osoby, którym się kiepsko wiedzie – w zamian oferuje list pełen otuchy. Jak myślicie, jaki będzie odzew?

33

 

Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Andrzej Markowski “Trzy po 33”
Wydawnictwo Agora
premiera: 13.10.2016 r. 

Bralczyk: Prezentuję panom mój nowy produkt felietonistyczny.
Miodek: Dla jakiego targetu jest dedykowany?
Markowski: Obawiam się, że bez bonusa w pakiecie zrobi klapę.

Trzech wybitnych profesorów po raz kolejny udowadnia, że język polski może być ‘dźwięcznym’ tematem na powieść – lekką i z humorem aż do łez. Tworzą barwną powieść o słowach i zwrotach, których lubimy (nad)używać, a które przez lata nabywały coraz to nowych znaczeń.
Bo czy paparacka – to damski odpowiednik paparazzo? Albo dlaczego szef, który zatruwa nam życie jest toksyczny, a nie trujący?

syn
Philipp Meyer “Syn”
Wydawnictwo Czwarta Strona
premiera: 12.10.2016 r. 

Pozycja książkowa obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli niebanalnej sagi rodzinnej, z wielką historią w tle.
McCulloughowie to wielopokoleniowa rodzina, której od lat wyznaje zasadę – ziemia i honor ponad wszystko.
Czy uda im się przetrwać niespokojne lata, począwszy od czasów XIX – wiecznych najazdów Komanczów aż do XX-wiecznego boomu naftowego?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*