Kwietniowe zwiady, cz. I

Szpieg chodził, podpatrywał, co też ten kwiecień przyniesie ciekawego w księgarniach. Wybór przeogromny, ale z przewagą lżejszych klimatów.

A kryminały? Wypatrzyłam dwa! Tylko dwa! Ale takie, że czapki z głów. W rolach głównych Magdalena Knedler i Lars Kepler (czyli  Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril).
Jutro dawka lżejszych lektur!
====================================================================================================

Magdalena Knedler “Nic oprócz śmierci”
Wydawnictwo Czwarta Strona,
data premiery: 11.04.2017 r.  

Wiedeń – miasto artystów i intelektualistów, o którym miejscowi powiadają “Jeżeli miłość jest Francuzką, to śmierć musi być wiedeńczykiem”.

Właśnie w tym mieście komisarz Anna Lindholm poprowadzi swoje trzecie, ostatnie śledztwo. W pracowni rzeźbiarskiej znaleziono ciało zamordowanej modelki, które na tle plamy krwi przypomina prawdziwe dzieło sztuki. Kto uśmiercił swoją muzę? A może to tylko marny trop? Anna Lindholm będzie musiała pokonać wiele trudności zanim odnajdzie mordercę…

Szkoda, że to ostatnia część trylogii. Kto nie czytał poprzednich części “Nic oprócz milczenia” i “Nic oprócz strachu” powinien szybko nadrobić! (można czytać w dowolnej kolejności!).

===========================================================================================

Lars Kepler “Plac Zabaw”
Cykl “Plac zabaw” (tom 1)
Wydawnictwo Czarne, 
data premiery: 26.04.2017 r.

Nie dajcie się zwieść tytułowi.
Lars Kepler tą książką otwiera nowy cykl “Plac zabaw”.

Porucznik Jasmin Pascal-Anderson podczas misji NATO w Kosowie zostaje ranna. 40 sekund – na tyle  zatrzymuje się jej serce, a ona w stanie śmierci klinicznej przenosi się do portowego miasta, którego najmroczniejsza część zwana jest placem zabaw. Na szczęście udaje jej się stamtąd wydostać i powrócić do normalnego życia.

Kilka lat później dochodzi do podobnej sytuacji – jej syn wymaga natychmiastowej operacji, podczas której lekarze muszą zatrzymać akcję serca chłopca. Matka boi się, że jej syn trafi w to samo miejsce co ona, ale nie będzie wystarczająco silny, by stamtąd powrócić. Czy uda się ocalić syna?

Zapowiada się mroczny thriller, na pograniczu rzeczywistości i snu.

Ps. Larsa Keplera powinniście kojarzyć z książek z komisarzem Jooną Linną. Świetne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*