Czerwcowe zwiady, cz. I

I kto by pomyślał, że czerwiec będzie należał do naszych rodzimych autorek?
Koniecznie zerknijcie, bo te trzy nazwiska zelektryzują kryminalne półki w tym miesiącu!

=================================================================================================================

Marta Matyszczak “Tajemnicza śmierć Marianny Biel”
Wydawnictwo Dolnośląskie
data premiery: 14.06.2017 r.

Nikt nie widział, nikt nie słyszał. Nikt też jakoś nie zauważył zniknięcia Marianny Biel, byłej gwiazdy lokalnego teatru. A gdy policja odnajduje jej zwłoki w piwnicy familoka, uznaje to za nieszczęśliwy wypadek.
Ale Szymon Solański, były policjant, jest zupełnie innego zdania. Morderstwo wyczuwa także jego czworonożny przyjaciel – kundelek o imieniu Gucio.

Zapowiada się świetny kryminał, napisany z humorem! I pomyśleć, że to debiut autorki, znanej głównie z Kawiarenki kryminalnej.

=========================================================================================

Anna Kańtoch “Wiara”
Wydawnictwo Czarne,
data premiery: 14.06.2017 r.

Jest rok 1986. Wydawać by się mogło, że spokój miejscowości letniskowej zakłóca tylko niewielka grupka hippisów, protestująca przeciwko budowie elektrowni jądrowej. Wszystko się zmienia, gdy młody proboszcz odkrywa na torach zwłoki młodej dziewczyny, której nikt nie zna. Śledztwo w Rokitnicy prowadzi kapitan Witczak, który zmaga się ze zmową milczenia – nikt nie chce wspominać przeszłości, nikt nie chce mówić o tajemnicach.

Duchowny ma także inne zmartwienia – jego poprzednicy znikali w dość nietypowych okolicznościach. Czy naprawdę jego parafia jest przeklęta?

===========================================================================================

Katarzyna Puzyńska “Czarne narcyzy”
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
data premiery: 13.06.2017 r.

Zbliża się lipiec i wraz z nim obchody Święta Policji, lecz głowę Daniela Podgórskiego zaprzątają zupełnie inne kwestie. Nie daje mu spokoju sprawa śmierci trójki bezdomnych, choć koledzy po fachu mówią, by wreszcie dał sobie z tym spokój.

Dziennikarka naprowadza go na trop nawiedzonego domu, ukrytego w lesie, po czym zapada się pod ziemię… Zostaje odnalezione kolejne ciało, Weronika Nowakowska otrzymuje niepokojące wiadomości, a młody złodziejaszek po opuszczeniu więziennych murów ginie. O co w tym wszystkim chodzi? I jaki z tym związek mają czarne narcyzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*