Listopadowe zwiady (cz. II), czyli kryminał rządzi

Cztery premierowe kryminalne historie z dreszczykiem emocji. Tylko jak tu nie czytać ich wieczorami, skoro dni takie krótkie? 

Wczoraj obiecałam, że będzie  książkowe co nieco dla amatorów mocniejszych wrażeń. Miałam też nie wspominać o dwóch książkach, o których z pewnością każdy wie. Ale jakby, ktoś, coś… To jednak wspomnę. Camilla Lackberg wraca z 10 (!) tomem  Sagi o Fjällbace – “Czarownica”. A Remigiusz Mróz – tym razem drugi tom cyklu “W kręgach władzy” – czyli “Większość bezwzględna”.  A na mniej oczywiste propozycje zerknijcie poniżej.

♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

“Wszyscy kłamią. Ważne jest to, które kłamstwo ma dla nas znaczenie”.
Pensjonat Mścigniew powoli wypełnia się gośćmi przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Wszystko przebiega zgodnie z planem, do czasu aż Olga Mierzwińska znajduje w wannie nieboszczyka.  A już kolejny, odnaleziony podczas spaceru, daje jasno do zrozumienia, że to nie może być przypadek. Sprawą zajmuje się detektyw Poziomka, gustujący w krówkach i ekstrawaganckich krawatach…

Magdalena Knedler “Nie całkiem białe Boże Narodzenie”
Wydawnictwo Novae Res,
data premiery: 8.11.2017 r. 

===========================================================

17-letnia Annabelle w letnią noc znika z małej miejscowości Gullspang. Poszukiwania prowadzone przez lokalną policję i Missing people nie przynoszą żadnych efektów. Śledztwo ma poprowadzić Charlie Lager, pracująca jako dochodzeniowiec w Narodowym Departamencie Operacyjnym. Wyprawa do Gullspang, to podróż do miejsca, które opuściła w wieku czternastu lat.
I powrót do przeszłości, od której chce uciec.

Lina Bengtsdotter “Annabelle”
Cykl: Inspektor Charlie Lager (tom 1)
Wydawnictwo Burda Książki 
data premiery: 8.11.2017 r. 

=================================================================================

Tara Logan prowadzi normalne życie. Ma cudowną rodzinę – męża Noah i dwójkę dzieci.
Do czasu aż pewnego dnia budzi się w łóżku swojego sąsiada. Nie pamięta wydarzeń ostatniego wieczoru, a na domiar złego – sąsiad nie żyje. Przerażona kobieta ucieka z jego mieszkania, nie wspominając nikomu, co się stało. Gdy śledztwo zaczyna koncentrować się wokół jej osoby, Tara postawia dociec, co tak naprawdę się stało. Jest pewna, że jest niewinna, ale jednocześnie zastanawia się, czy ktoś z jej bliskich zna prawdę.
Czy ta jedna noc będzie kosztowała ją wszystko?

Kathryn Croft “Tylko jedno kłamstwo”
Wydawnictwo Burda książki
data premiery: 8.11.2017 r. 

=====================================================

Nathalie Svensson pracuje jako psychiatra i policyjny psycholog.
Po rozstaniu przeprowadza się z Uppsali do przytulnego apartamentu w centrum Sztokholmu. Gdy sławny aktor, Rickard Ekengård proponuje jej kolejną randkę, bez wahania przystaje na jego zaproszenie. Ale gdy kobieta przybywa na umówione miejsce, na jej oczach mężczyzna zostaje zastrzelony, a jego ciało wrzucone do fontanny. Nathalie ma poczucie deja vu. Przed dziesięcioma laty, w identyczny sposób został zamordowany jej ukochany – Adam…
Czy te dwa zabójstwa coś łączy?

Jonas Mostrom “Niebo jest zawsze wyżej”
Wydawnictwo Czarna Owca, 
data premiery: 22.11.2017 r. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*