Styczniowe zwiady, cz. I #2018

Wydawnictwa rozpoczynają Nowy Rok z przytupem, co oznacza, że kryminalnej literatury na pewno dla nas nie zabraknie. Zerknijcie, co będzie błyszczeć na półkach w styczniu! 

♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

Emmie ciężko się jest pogodzić ze zniknięciem swojego 6-letniego syna Aidena. Jedyne, co po nim zostało, to czerwona kurtka, wyłowiona z rzeki. Kobieta potrzebuje 10 lat, by ułożyć sobie życie – wychodzi za mąż i oczekuje drugiego dziecka.

Jej sielankę burzy pojawienie się zaginionego syna. Odnaleziony chłopak nie jest w stanie opowiedzieć o tym, co się z nim działo przez ostatnie lata. Ale odniesione obrażenia mówią więcej aniżeli słowa.
Nie zaginął, tylko został porwany. Emma usiłuje dociec, kto w małej wiosce mógł dopuścić się takich czynów…

Sarah A. Denzil “Milczące dziecko”,
Wydawnictwo Filia
data premiery: 17.01. 2018 r. 


 ROZPOZNAJ MORDERCĘ, NIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.

Lenę Zamojską, specjalistkę od mowy ciała, znamy już z “Kamfory“. Ostatnie śledztwo mocno odbiło się  na jej zdrowiu i wciąż nie może się pozbyć uczucia strachu. Najchętniej zapomniałaby o ostatnich wydarzeniach i poukładała sobie życie na nowo. Ale klucz do nowego życia tkwi w przeszłości i sprawie dotyczącej Kamfory i jego obsesji.
Tymczasem jej pomoc może okazać się konieczna przy kolejnym śledztwie prowadzonym przez komisarza Jakuba Zagórskiego. Zmasakrowane zwłoki, odnalezione na Wisłą, wzbudzają coraz większą panikę wśród mieszkańców Krakowa…

Małgorzata Łatka “Matnia”
Wydawnictwo Czwarta Strona, 
data premiery: 31.01.2018 r. 


James jest przykładnym mężem, tatą i wziętym politykiem. Do czasu aż zostaje oskarżony o przestępstwo.
Jego los spoczywa w rękach trzech kobiet. Żona Sophie jest przekonana o niewinności swojego męża i zrobi wszystko, by uchronić rodzinę przed narastającymi kłamstwami.
Prawniczka Kate, przekonana o winie polityka, chce posłać go za kratki.
Jest jeszcze Alice, niepozorna przyjaciółka Kate, która odkrywa pewną tajemnicę, łączącą wszystkie postacie uwikłane w ten skandal.Czy małżeństwu z wyższych sfer uda się pokonać kryzys?

Sarah Vaughan “Anatomia skandalu”
Wydawnictwo Burda Książki, 
data premiery: 31.01.2018 r.


W jednym momencie wszystko się zmienia.
Cora jest spokojną i poukładaną osobą, łączącą wychowanie dziecka z pracą w firmie. Ta sama kobieta podczas popołudnia spędzanego nad jeziorem, rzuca się na nieznajomego mężczyznę i zabija go nożem. Komisarz Rudolf Grovian nie wierzy w żadne wyjaśnienia ani w jej niepoczytalność. Szukając odpowiedzi na pytania, które niebezpiecznie nawarstwiają się podczas śledztwa, sam usiłuje odkryć prawdę.

Gdzie kończy się fanatyzm a zaczyna prawdziwe szaleństwo?

Petra Hammesfahr “Grzesznica”
Wydawnictwo Otwarte, 
data premiery: 31.01.2018 r. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*