Relacja z Blog Book Meeting

Czy może być coś lepszego od rozmów o książkach przy dobrej kawie? Książkoholik zna tylko jedną odpowiedź na to pytanie. Nie, nie może być 🙂

Wiedziona ciekawością i przede wszystkim odrobiną wolnego czasu 17 marca zawędrowałam na czwarte spotkanie z cyklu Blog Book Meeting, które tym razem odbyło się w smakowitej sosnowieckiej kawiarni La Isla Del Chocolate.

Kufer pełen tajemnic

Pierwszym gościem była Justyna Chrobak, która przybyła na spotkanie ze swoją najnowszą książką “Córka lasu” (premiera – 19.03.2018 r.). O samej fabule książki napiszę niewiele – tak, by Was zaciekawić, ale nie zdradzić wszystkiego. Czeka na Was historia, która jest połączeniem powieści obyczajowej ze światem fantastyki. Mieszanka dość nieoczekiwana, która prawdopodobnie doczeka się kontynuacji… Ale rozmowa dotyczyła nie tylko książki, ale i również nieco tajemniczego Wydawnictwa Kufer. Justyna Chrobak opowiedziała co nieco o historii tego wydawnictwa, które powstało z myślą o wydaniu jej książki. Cóż, własne wydawnictwo sprawia, że doba niesamowicie się kurczy. Oby starczyło czasu na pisanie kolejnej książki. Trzymajmy kciuki!

Pisarz rodem z Polski

Kolejnym gościem był Thomas Arnold, autor m.in. “Anestezji”, “Horyzontu umysłu” czy najnowszej “Efektor”. Autor to człowiek niespodzianka. Po pierwsze – jest Polakiem, a Thomas Arnold to jego pseudonim literacki, wykreowany na potrzeby pierwszej książki. I tak już zostało. Po drugie – dość niedawno uznał, że po napisaniu 5 książek nadchodzi czas, by rzucić pracę farmaceuty. A po trzecie – wyobraźcie sobie, że jego pierwsza książka powstała, bo chciał wygrać zakład z żoną… Ale już dość zdradzania pisarskich tajemnic, sami sięgnijcie do jego thrillerów.

Niestety, inne obowiązki uniemożliwiły mi udział w ostatnim spotkaniu z Agnieszką Jeż i Pauliną Płatkowską. Książkowa fama głosi, że warto było…

A na koniec – mała niespodzianka. Odebrałam swój box książkowy i chyba już mogę uchylić rąbka tajemnicy, co się w nim znajduje. Oczywiście, najbardziej się cieszyłam z książki Magdaleny Majcher “Wiosna” – już zacieram rączki, by zabrać się do lektury.

I do zobaczenia na kolejnej edycji Blog Book Meeting!

 

2 Odpowiedzi “Relacja z Blog Book Meeting”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*