Lipcowe zwiady, cz. II, #2018

Czarno to widziałam, oj czarno. Ale na szczęście udało mi się znaleźć 4 kryminalne zapowiedzi na ten miesiąc. Tym razem mroczne okładki kontra biel… 

___________________________________

Nadopiekuńcza matka jest w stanie zepsuć każdy związek. Pammie nie przepada za Emily, dziewczyną swojego syna. Notorycznie wtrąca się w ich życie, a nawet wprowadza do ich domu pod pretekstem choroby. A Adam zawsze staje po stronie matki.
Dzień ślubu zbliża się nieubłaganie, a narzeczeni coraz bardziej się od siebie oddalają… Emily przypadkiem odkrywa, że to właśnie przyszła teściowa znalazła ciało poprzedniej narzeczonej Adama, która zmarła w tajemniczych okolicznościach… Czy zdąży uciec przed niebezpieczeństwem?

Sandie Jones “Rywalka”
Wydawnictwo Otwarte
data premiery: 4.07.2018 r.

_________________________________________

Latem 2017 r. wszystkie oczy pilnie śledzą wizytę Donalda Trumpa w Polsce. A tymczasem na pograniczu polsko – niemieckim, we Wschowie, giną ludzie. Do miasta, na zaproszenie swojego kolegi, przyjeżdża Bogdan Popiołek. Zamiast spokojnego wypoczynku czeka go niezła intryga kryminalna. Trafia na tajemnicę sprzed wieków, ale nie on jeden będzie chciał ją rozwiązać…
Co łączy zabójstwo byłego kustosza muzeum z utonięciem żołnierza mafii o ksywce „Krzywy”? I co kryją mury tajemniczego Kripplein Christi?

Piotr Bojarski “Pokuszenie”
Wydawnictwo Czwarta Strona,
data premiery: 4.07.2018 r.

_________________________________________________

Czy warto znać prawdę za wszelką cenę?
Louisa Brant jest nową prokurator okręgową. I od razu czeka na nią niełatwa sprawa, która na domiar złego dotyczy jej rodziny. Oskarżonym jest AJ, znajomy jej brata, który w dzieciństwie uratował mu życie kosztem innego człowieka. Wtedy został oczyszczony z zarzutów.
Ale im bardziej Louisa zagłębia się w sprawę, dostrzega, że nie na wszystkie pytania zna odpowiedź.
I prawda może być zupełnie inna…

Laura Lippman “Coraz głębiej”
Wydawnictwo Marginesy
data premiery: 4.07.2018 r.

_____________________________________

Praca w korporacji jest dla wytrwałych…
Obowiązki, presja czasu, plotki, intrygi i romanse. I tak upływają kolejne dni. Do czasu, gdy podczas imprezy integracyjnej ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z jej pracowników. Śledztwo prowadzone przez gburowatego policjanta Jasińskiego i jego młodą asystentkę Darię, obnaża szczegóły z życia korpo, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.
Czy mordercą jest ktoś z pracowników?

Katarzyna Kacprzak “Spinka”
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
data premiery: 5.07.2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*