Styczniowe zwiady, cz. I #2019,

Dobrych polskich kryminałów nigdy za dużo, prawda? Wśród styczniowego bogactwa wybrałam cztery pozycje spośród… naprawdę wielu. Ale za to perełki, bo autorzy już zdążyli zaznaczyć swoje miejsce na rynku. 

Pierwszy tom trylogii “Ukryta sieć”.
W wypadku samochodowym ginie Ryszard Buczek, aktor znany z popularnego programu dla dzieci. Okoliczności zdarzenia wskazują, że stracił panowanie nad pojazdem. Innego zdania jest Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, która sugeruje, że ktoś przyczynił się do śmierci aktora. Coraz bardziej interesuje się wypadkiem, lekceważąc zupełnie anonimowe ostrzeżenia.
A świat nowoczesnych technologii jest groźniejszy aniżeli wszyscy myślą..

Jakub Szamałek “Cokolwiek wybierzesz”
Wydawnictwo W.A.B
data premiery: 16.01.2019

______________________

Jędrzej Pasierski powraca z kolejnym tomem z komisarz Niną Warwiłow w roli głównej.
Joanna Pascho zostawia całe swoje dotychczasowe życie w Warszawie i przenosi się do malutkiej wsi w Beskidzie Niskim. W pobliskich Gorlicach otwiera gabinet dermatologiczny i rozpoczyna remont domu. Komisarz Warwiłow przybywa do Bukowców, by dowiedzieć się, co kryło się za ucieczką przyjaciółki z Warszawy. Opady śniegu odcinają wioskę od świata, ale nadchodzące roztopy ujawniają makabryczne odkrycia…

Jędrzej Pasierski “Roztopy”
Wydawnictwo Czarne, cykl: Nina Warwiłow, tom 2
data premiery: 30.01.2019 r.
______________________

Przebywająca na urlopie Agata Górska musi pilnie wracać do Warszawy. Wraz ze swoim partnerem zostaje przydzielona do śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa. Ofiara jest córka sędziego, orzekającego w sprawach karnych.
Śledztwo odkrywa coraz gęstszą sieć powiązań i tajemniczych koneksji. Czy Agata Górska będzie w stanie zaufać swojemu partnerowi, którego przeszłość wcale nie jest taka kryształowa?

Małgorzata Rogala “Punkt widzenia”
Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 6)
Wydawnictwo Czwarta Strona
data premiery: 30.01.2019 r.

_____________________

Pewnej grudniowej nocy w hotelu Kattowitz zostaje zamordowana DJ Dzidzia – rodzima gwiazdka pop, która na skutek zaskakującego zbiegu okoliczności była zmuszona zakwaterować się w podrzędnym hotelu tuż przed swoim niedoszłym koncertem. Rusza dochodzenie, które zaprowadzi detektywa Szymona Solańskiego, dziennikarkę Różę Kwiatkowską oraz psa Gucia w świat szołbiznesu, celebrytów i internetowych hejterów. Przemierzając katowickie ulice, natrafią na ślad mordercy, ale po drodze będą musieli uporać się też z problemami w życiu osobistym.

Marta Matyszczak “Morderstwo w Hotelu Kattowitz”
Wydawnictwo Dolnośląskie
Seria: Kryminał pod psem (tom 5)
data premiery: 30.01.2019 r.

 

2 Odpowiedzi “Styczniowe zwiady, cz. I #2019,”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*