Lutowe zwiady, cz. I #2019

Lutowe premiery, czyli wydawcy się rozkręcają! Oto cztery lżejsze książki, które wzbudziły moje zainteresowanie. Nie wiem, co na to mój portfel…
______________________________________
Austria, 1938. Kristoff terminuje u żydowskiego mistrza grawerskiego, projektanta i twórcy znaczków. Miłość, która zastaje Kristoffa wśród brutalnego chaosu wojny, każe mu znaleźć sposób, by ocalić ukochaną Elenę.
Los Angeles, 1989. Katie przechodzi trudny okres. W czasie porządków odkrywa kolekcję znaczków ojca, którą oddaje do wyceny, a filatelista, Benjamin, znajduje wśród nich niespotykany austriacki znaczek z czasów drugiej wojny światowej. Katie i Benjamin wspólnie rozpoczynają poszukiwania…

Jiliian Cantor “Stracony list”
Wydawnictwo Marginesy
data premiery:  6.02.2019 r.

____________________________

Kuba Sokołowski studiuje prawo w Warszawie, ale  w głębi duszy marzy, by zostać aktorem. Kiedy do Polski przyjeżdża znany reżyser, Kuba decyduje się wziąć udział w castingu do roli szekspirowskiego Romea.
Alice Green mieszka w Londynie. Jest rysowniczką i właśnie została przyjęta na warsztaty dla młodych artystów i musi wybrać, dokąd pojedzie: do Pragi, Berlina czy Warszawy. Pewnej nocy Kuba i Alice poznają się na Skypie. On proponuje, że będzie jej tłumaczem i przewodnikiem, ona zgadza się przeczytać z nim Romeo i Julię w oryginale.

Renata Frydrych “Niespodziewanie jasna noc”
Wydawnictwo Literackie
data premiery 13.02.2019 r.

__________________________________________

W życiu Joanny szykują się zmiany. Po latach spędzonych za granicą do Polski wraca Paweł. Czy teraz, gdy nie będzie ich dzieliła ogromna odległość, mężczyzna znajdzie sposób, by pokazać Asi, że jest dla niego wyjątkowa?
Paweł spędza sporo czasu z podopiecznymi domu spokojnej starości, w którym pracuje Joanna. Przerabia ich ubrania na stylowe i niepowtarzalne. Kiedy w kolejce do przymiarki zaczynają się ustawiać nie tylko staruszki, ale też ich wnuczki, Paweł postanawia stworzyć linię ubrań „Warszawski element” i zorganizować pokaz…

Marika Krajewska “No, Asiu!”
Wydawnictwo Czwarta Strona
data premiery: 13.02.2019 r.

________________________________________

Tajemnica sprzed lat, która niszczy rodzinę.
Wzruszająca opowieść o rodzinie i sile wybaczenia. Niezwykle emocjonująca, ze wstrząsającym zwrotem akcji. Idealna dla wielbicielek Jojo Moyes i Jodi Picoult.
Rodzina Audrey się rozpadła. Jej dwie dorosłe córki, Jess i Lily, są ze sobą skłócone, a nastoletnie wnuczki nawet się nie znają. Sekret sprzed trzydziestu lat – to jedyne, co nadal ich łączy.
Kiedy napięcie sięga zenitu, decyzja, którą przed laty podjęła jedna z sióstr, teraz może wyjść na jaw. Czy pomimo skrywanej tajemnicy i trwającej wiele lat niezgody pojednanie jest możliwe? I za jaką cenę?

Hannah Beckerman “Gdybyś tylko wiedziała”
Wydawnictwo Burda Książki
data premiery: 14.02.2019 r.

 

2 Odpowiedzi “Lutowe zwiady, cz. I #2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*