Marcowe zwiady, cz. I #2019

Książkowe premiery marca nastrajają bardzo wiosennie.  Może w jakiś magiczny sposób uda im się przywołać te coraz cieplejsze dni?
I jakby ktoś nie zauważył, znowu mam słabość do polskich autorek!

____________________________

Wirtuozerska gra na instrumencie niekoniecznie się przekłada na biegłość w sztuce życia. Przekonują się o tym bohaterki powieści: dwie skrzypaczki z gdańskiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i dziennikarka. Trudne relacje z mężczyznami, toksyczne związki rodzinne, mroczne tajemnice, rywalizacja z kolegami muzykami, którzy nie przebierają w środkach, by dostać się na muzyczny top – zajmowanie się na co dzień kulturą wysoką nie chroni przed takimi problemami. Czy sobie z nimi poradzą?

Hanna Cygler “Gra na cztery”
Wydawnictwo Rebis
data premiery: 12.03.2019 r.

__________________________________________________

Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem.

Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata.

Kate Morton “Córka zegarmistrza”
Wydawnictwo Albatros
data premiery: 13.03.2019 r.

________________________________

Gdzie anioł nie może, tam czorta pośle. Laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla powraca z nowymi dożywotnikami w kolejnej odsłonie bestsellerowego cyklu! Wraz z nieoczekiwanym atakiem zimy nadciągają równie niespodziewane kłopoty.
Ktoś lub coś grasuje po okolicy, atakując przypadkowe osoby. Tymczasem Bazyl wyraźnie coś knuje i w tej intrydze niespodziewanie zyskuje sprzymierzeńca, zaś przyjaźń Ody z Rochem zostaje wystawiona na poważną próbę…

Marta Kisiel “Oczy uroczne”
Wydawnictwo Urobos
data premiery: 13.03.2019 r.

_________________________________________________

Mieszkańcy Miasteczka nie mogą doczekać się otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawdę pragnie Klementyna? By spełniły się jej dziecięce marzenia o dozgonnej miłości, szczęśliwym domu i błogim spokoju? Czy uwierzy w to, że właśnie nadszedł czas, kiedy rzeczywistość okazuje się piękniejsza niż jej najskrytsze pragnienia? A może najpierw wszyscy powinni zmierzyć się z bolesną przeszłością i odpowiedzieć na coraz trudniejsze pytania zadawane przez rezolutną Dobrochnę?

Magdalena Kordel “Serce w obłokach”
Wydawnictwo Znak
data premiery: 13.03.2019 r.

4 Odpowiedzi “Marcowe zwiady, cz. I #2019”

  1. Marcowe premiery świetnie rozpoczynają wiosnę na półkach. Polecamy szczególnie “Oczy uroczne” Marty Kisiel, która ma niebywały talent do tworzenia fascynujących historii, które zaskakują pomysłowością. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*