Majowe zwiady, cz. I #2019

Maj znaczy się Warszawskie Targi Książki. I mnóstwo premier! Magdalena Witkiewicz, Paullina Simons – to gwarancja wzruszających historii.
_____________________

Ile razy zadawali sobie pytania jak potoczyłoby się ich życie, gdyby nie wojna?  Adela, Franciszek, Janek, Rachela, Joachim i Sabina mieli wielkie plany i marzenia. Przeżywali pierwsze miłości i prawdziwe przyjaźnie. Nie było ważne, że ktoś ma nazwisko żydowskie, niemieckie czy polskie. Po prostu byli przyjaciółmi. Wojna zmieniła wszystko. Wiele lat później, wnuczka Adeli, Justyna, przeżywa kryzys małżeński. Dopiero wówczas poznaje historię swojej babki i jej przyjaciół. Historię, która zmienia ją na zawsze.
Są takie historie, które zostają w nas na zawsze.  Są takie osoby, których nigdy nie zapominamy.

Magdalena Witkiewicz “Jeszcze się kiedyś spotkamy”
Wydawnictwo Filia
Data premiery: 15.05.2019 r.

_______________________________
Tiffy Moore pilnie potrzebuje taniego lokum. Leon Twomey bierze nocne zmiany, bo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Choć ich przyjaciele sądzą, że to szaleństwo, oni znajdują idealne rozwiązanie: w ciągu dnia Leon będzie w ciasnej kawalerce odsypiał noce zmiany, dzięki czemu Tiffy będzie miała to samo mieszkanie wyłącznie dla siebie przez resztę doby.
Dwoje niezwykłych współlokatorów odkrywa, że jeśli wyrzuci się wszystkie zasady przez okno, można stworzyć całkiem przyjemne i ciepłe domowe ognisko.

Beth O’Leary “Współlokatorzy”
Wydawnictwo Albatros
data premiery: 15.05.2019 r.

________________________________________

Młody Julian Cruz wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles. Podczas weekendowego wypadu do Nowego Jorku poznaje młodą aktorkę, Josephine Collins. Tajemnicza młoda kobieta podbija jego serce i sprawia, że życie Juliana wywraca się do góry nogami. Po zaledwie trzech tygodniach Julian oświadcza się i Josephine zgadza się zostać jego żoną. Tuż przed ślubem dochodzi do tragedii…
Załamany Julian decyduje się na przeprowadzkę do Londynu, gdzie szuka powracającej do niego we śnie ukochanej. Przypadkowe spotkanie z tajemniczym kucharzem daje mu nadzieję, że znów uda mu się zobaczyć Josephine…

Paullina Simons “Łowca tygrysów”
Wydawnictwo Świat Książki
Data premiery: 15.05 .2019 r.

____________________

Dziennikarka Kate Bradley czuje, że trafiła na przełomowy dla jej kariery temat, kiedy dowiaduje się, że dziesięciu przypadkowych mieszkańców Los Angeles znienacka obdarowano niebagatelną darowizną w wysokości 100 000$. Żadna z tych osób nie potrafi wskazać, kto stoi za hojnym darem.
Dziennikarka powoli zacznie wątpić w pobudki zarówno obcych, z którymi rozmawiała, swojej rodziny, jak i własne. Sprawa, która wydawała się być po prostu materiałem na świetny reportaż, zacznie dotyczyć także jej osobiście.

Dete Meserve “Samarytanin”
Wydawnictwo Świat Książki
data premiery: 15.05. 2019 r.

Jedna odpowiedź “Majowe zwiady, cz. I #2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*