Listopadowe zwiady #2020

Miałam nie wspominać o kryminałach, które będą miały premierę w listopadzie… Ale jak nie znajdziecie dla nich czasu w tym miesiącu, to chociaż może w grudniu? 😉 
____________________________

Gdańska policja otrzymuje zgłoszenie o grupie błąkających się po ulicy dzieci w identycznych ubraniach. Okazuje się, że wszystkie były od dawna poszukiwane, ale poza tym nic ich nie łączy – są w różnym wieku, zaginęły w różnym czasie, w różnych miejscach i w różnych okolicznościach, które wciąż pozostają dla policji nierozwiązaną zagadką. Dzieci zgodnie twierdzą, że od czasu porwania nic nie pamiętają. Początkowa euforia rodziców powoli zmienia się w podejrzliwość i nieufność wobec odzyskanych dzieci – zmienionych, zupełnie nieprzypominających niewinnych pociech sprzed lat. Wkrótce wyłania się kolejna okoliczność: wszystkie panicznie boją się ciemności.

Piotr Borlik “Wymazani z pamięci”
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
data premiery: 10.11.2020 r.

________________________

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa.
Najnowsza odsłona bestsellerowej serii “Opowiem ci o zbrodni”.  Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat.
Dziewięciu czołowych autorów kryminałów w siedmiu unikatowych odsłonach: Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska.

“Opowiem ci o zbrodni”
Wydawnictwo Skarpa Warszawska,
data premiery: 12.11.2020 r.

_____________________

Podczas rekonstrukcji historycznej przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku ginie student ze Świętochłowic. Nieszczęśliwy wypadek? Nadkomisarz Polański nie wierzy w taką wersję zdarzenia i wraz ze swoim zespołem rozpoczyna skomplikowane śledztwo, konfrontując się z czymś,… czego nawet on nie mógł przewidzieć.
Będzie musiał poznać zarówno mroczną historię Świętochłowic, związaną z komunistycznym obozem koncentracyjnym Zgoda, jak i równie ponurą współczesność mieszkańców tego podupadającego śląskiego miasta. A do tego okiełznać podkomisarz Łukowską, która została zesłana do Katowic za liczne grzechy. I szczerze nie znosi Śląska, tak samo jak nowych kolegów.

Robert Ostaszewski “Ukochaj  na śmierć”
Wydawnictwo Świat Książki
data premiery: 12.11.2020 r.

_____________________

Czytając tę książkę, założysz, że znasz każdy zwrot akcji.

Maria została oskarżona o usiłowanie zabójstwa. Przyznała się do winy. Chciała, aby jej mąż zginął.
Lottie na ławie przysięgłych ma zdecydować o jej przyszłości. Wdała się w potajemny romans z nieznajomym, a jej mąż nie może się o tym dowiedzieć.

Uznasz, że wiesz, kto jest winny, a kto nie.
Będziesz w błędzie.

H.S. Chandler “Wymiary winy”
Wydawnictwo Świat Książki
data premiery: 12.11.2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*