Sierpniowe zwiady, cz.I #2019

1 sierpnia 2019

Leniwy sierpień przyniesie ciekawe kryminały z różnych stron świata, ale z jedną datą premiery – 14 sierpnia. Chociaż i tak chyba wszyscy mówią o najnowszej książce Wojciecha Chmielarza…_____________________________________________

Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, samotna nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że zdobywszy pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego.

Wojciech Chmielarz “Rana”
Wydawnictwo Marginesy
data premiery: 14.08.2019 r.

__________________________________

Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, w 1885 roku. Oś intrygi stanowi śledztwo w sprawie śmierci znanego adwokata, którego pewnej listopadowej nocy zamordowano w miejskim burdelu. Sprawę – wraz z sędzią śledczym – prowadzi młody rosyjski policjant, który zaledwie przed kilkoma dniami przyjechał do Warszawy z Petersburga. Policjant podczas wykonywania obowiązków, poznaje córkę zmarłego; mimo początkowej niechęci, między młodymi nawiązuje się nić porozumienia, która z czasem przeradza się w poważne uczucie.

Ida Żmiejewska “Warszawianka”
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
data premiery: 14.08.2019 r.

______________________________________

Zanim przeczytasz tę książkę, musisz wiedzieć trzy rzeczy. Po pierwsze, szuka mnie policja, żeby oskarżyć o morderstwo. Po drugie, nikt nie wie, kim jestem. Ani jak to zrobiłem. Po trzecie, jeśli odkryjesz moją tożsamość, będziesz następną ofiarą.
A kiedy przeczytasz tę książkę, zobaczysz, że prawda jest o wiele bardziej pokręcona… Kim jest JT LeBeau? Światowej sławy autorem bestsellerowych kryminałów. Bardziej tajemnicza niż pisane przez niego historie jest tylko jego prawdziwa tożsamość. Pewna kobieta podejrzewa, że jest nim jej mąż – ma miliony na koncie, a w szufladzie trzyma list do tajemniczego pisarza. Ale prawda jest o wiele bardziej skomplikowana… I daje mordercy olbrzymią przewagę.

Steve Cavanagh “Wkręceni”
Wydawnictwo Albatros
data premiery: 14.08.2019 r.

_______________________________________

Tamtego wieczoru Sandrę podwozi do domu nieznajomy mężczyzna. Za pomoc oczekuje czegoś więcej niż tylko szklanki whisky… Niedługo potem dochodzi do śmiertelnego wypadku samochodowego. Jeanette jest jednym ze świadków zdarzenia. Nikomu o tym nie mówi. Musi chronić swój sekret.
Kerstin niecierpliwie czeka w domu na męża. Nie wie, że już nigdy do niej nie wróci…
Cztery lata później Sandra pracuje jako wolontariuszka w telefonie zaufania. Jedna rozmowa sprawi, że głęboko skrywane tajemnice złączą ze sobą trzy kobiety, które nie wiedziały o swoim istnieniu.

Carin Gerhardsen “Opowiedz mi o nim”
Wydawnictwo Otwarte
data premiery: 14.08.2019 r.

7 komentarzy

 • Ida 2 sierpnia 2019jako22:44

  Czy mogłabym poprosić o poprawienie błędu w moim nazwisku? Nazywam się ŻmiEjewska, przez dwa “e”, a nie Żmijewska. 🙂
  Pozdrawiam serdecznie
  Ida Żmiejewska, autorka “Warszawianki”

  • Szpieg 3 sierpnia 2019jako11:04

   Najmocniej przepraszam!
   Autokorekta wycięła mi psikusa Już poprawiam!

 • Bibliotecznie 3 sierpnia 2019jako15:41

  Bardzo mnie kusi “Rana” i chyba sobie ją sprawię 😉

  • Szpieg 3 sierpnia 2019jako16:00

   Dla mnie to będzie spóźniony prezent urodzinowy

 • Ida 4 sierpnia 2019jako22:25

  Bardzo dziękuję. 🙂

 • Szpieg 18 sierpnia 2019jako19:49

  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*