Kwietniowe zwiady, cz. I, #2019

Kwietniowe premiery, w których dochodzi do kryminalnego starcia Polska – Skandynawia.
Szanse wyrównane, zawodnicy znani i szanowani. Ale i tak nas z pewnością zaskoczą 🙂 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. Czy można sobie wyobrazić lepszy pomysł na spędzenie tego dnia, niż odwiedziny w centrum handlowym? Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć jak najwięcej lajków, inne pieniądze, ktoś coraz lepiej się bawi, a kto inny chce tylko wypełniać porządnie obowiązki. Każde z nich jest gotowe na wszystko, żeby osiągnąć cel. Nawet zabić.

Marta Guzowska “Raj”
Wydawnictwo Marginesy
data premiery: 3.04.2019 r.
___________________________

Piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjällbacki, Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce.  Kiedy Jack i ich córka Julienne nie wracają z rejsu łodzią, a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi, podejrzenie szybko spada na męża Faye. Co przed nią ukrywa?

Camilla Lackberg “Złota klatka”
Wydawnictwo Czarna Owca
data premiery: 11.04.2019 r.
____________________________________________

W apartamencie w Oslo zostaje znaleziony martwy mężczyzna. Po otwarciu zamrażarki oczom policjantów ukazuje się przerażający widok – ofiara okazuje się profanatorem zwłok. Kilka dni później do Joony Linny zgłasza się niemiecki wydział śledczy, prosząc o pomoc w rozwikłaniu morderstwa, do którego doszło w okolicach Rostocku. Detektyw dostrzega szalony schemat…Niektórzy zmartwychwstanie określiliby mianem cudu, inni – koszmaru.

Lars Kepler “Łazarz”
Wydawnictwo Dolnośląskie
cykl: Joona Linna (t.7)
data premiery: 24.04.2019 r.

__________________

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może… zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat?
Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały, Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple, której pomagają zakonnica, pies oraz znajomość literatury i sztuki kulinarnej. Cztery sprawy. Pięć ciał. Dwie detektywki. Jeden morderca… I oczywiście zaskakujący finał!

Karolina Morawiecka “Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)
Wydawnictwo Lira
data premiery: 24.04.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*