„Dopasowani” John Marrs

„Zastanawiam się tylko, czy do szczęścia wystarczy nam wiara, że do siebie pasujemy, czy wolelibyśmy jednak wiedzieć”.

Czy ktoś może wiedzieć lepiej od nas, kim jest nasza druga połówka? Ktoś – nie. A aplikacja znajdzswojadrugapolowkę.com?

„All you need is love”

Świat nowoczesnych technologii zawsze wychodzi naprzeciw ludzkim problemom. Brak miłości, poczucie niepewności, niedoceniania w związku, różnice w planowaniu przyszłości. A gdyby tak zyskać pewność, że wszystkie te problemy nigdy nie będą Cię dotyczyć a wskazana na podstawie testów genetycznych druga połówka będzie tą idealną? Wystarczy tylko się zarejestrować w serwisie znajdzswojadrugapolowke.com i… czekać na dopasowanie. Koniec szukania, testowania, przelotnych romansów i gorzkich rozczarowań. Pewność.
Mandy, Jade, Christopher, Ellie i Nick po zarejestrowaniu się w serwisie, dostają odpowiedź zwrotną. Zostali dopasowani. Jak zareagować? Odetchnąć z ulgą? Skakać z radości? Nerwowo przygryzać palce i czekać na spotkanie? Jak rozpocząć ten nowy etap?

„Naukowy certyfikat dodaje człowiekowi pewności siebie”

Użytkownicy tej aplikacji nie są w stanie przewidzieć, kogo los – a raczej nauka im ześle. Czy będzie mieszkał/a blisko czy na drugim końcu świata? Czy twoja połówka będzie kobietą czy mężczyzną? Ktokolwiek to będzie, spotkanie z nim/nią zmieni bardzo wiele.

„Dopasowani” to historia pięciorga ludzi, którzy skuszeni obietnicami wielkiej miłości, zdecydowali się poznać swoją połówkę. Zaryzykować i zacząć wszystko od nowa. O ile na początku ich historie wydają się dość romantyczne, to z czasem dostrzegamy drugą stronę medalu. Uszczęśliwiając siebie, można unieszczęśliwić bliskich. Ślepe zaufanie aplikacji powoduje odkrywanie dość złowieszczych ścieżek. Nikt nie wspomina słowem o uczuciach osób odrzuconych, które z dnia na dzień zostają same, bo ich partner/partnerka wolą spędzić resztę życia z kimś innym. A co z rozwodami, rozbitymi związkami, stanami depresyjnymi i myślami samobójczymi?

„Nie ponosimy winy za zniszczenie komuś życia”

„Dopasowani” nie jest współczesnym romansem, tylko thrillerem psychologicznym z właściwie budowanym napięciem. Bohaterowie z nietuzinkowym CV, którym przyszłość zaoferuje punkty zwrotne, o których nawet nie śnili. To wszystko zawarte w bardzo krótkich rozdziałach, które zawsze kończą się tak samo. Tak bardzo niepokojąco.
Początkowo te historie są jak z bajki – niepewność, zauroczenie a potem coś bezwiednie zaskakuje. Serce drży niespokojnie, myśli nie pozwalają spać. Jakby w człowieka strzelił piorun i rozwiał wszystkie wątpliwości.

Miłość wymaga poświęceń. Jak myślicie, ile człowiek jest w stanie zrobić, by przegonić lęk przed samotnością? Jak wielkie pokłady waleczności jest w stanie uruchomić, by zatrzymać przy sobie miłość życia?
Ta książka pokazuje, że miłość nie tylko uskrzydla. Potrafi postawić przed wyborem, którego nie będzie nam zazdrościł najgorszy wróg. Czy zawsze serce musi wygrać z rozumem i nauką?

____
PS Na podstawie tej książki powstał ośmioodcinkowy serial. Jeśli lubicie wierne ekranizacje, to będziecie zaskoczeni. Serial przedstawia nieco inne historie użytkowników aplikacji niż te, opisane w książce. Ale ma to swoje zalety, zapewniam!

_______
John Marrs „Dopasowani
Wydawnictwo Książnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*